ترفندهای مدلسازی پیامد حوادث مربوط به خطوط لوله با نرم افزار PHAST

بازدیدها: 140

مدلسازی حوادث خط لوله

استفاده از PHAST در بررسی پیامد حوادث مرتبط به خط لوله

در این پست قصد دارم به بعضی از ریزه‌کاری‌ها و ترفندهای مربوط به استفاده از نرم‌افزار فست در بررسی پیامد حوادث فرایندی در خطوط لوله بپردازم. این نوشته به تدریج کامل خواهد شد. لطفا چنانچه سئوالی در این ارتباط دارید در بخش نظرها وارد کنید تا به آن مورد هم پرداخته شود.

ابزار موجود برای شبیه سازی حوادث خط لوله در فست

برای شبیه سازی حوادث خطوط لوله در فست از سه مدل مختلف به شرح زیر می توانیم استفاده کنیم:

1- مدل Long pipeline
2- مدل Pressure vessel
3- مدل Standalones

اما سئوالی که پیش می آید این است که تحت چه شرایطی از هر کدام از این موارد استفاده می شود و این مدل‌ها چه مزایایی نسبت به هم دارند؟ در پاسخ باید عرض کنم

مدل Long pipeline در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که دو شرط زیر وجود داشته باشد:

1- نسبت طول به قطر خط لوله حداقل 300 باشد

2- نسبت سطح سوراخ به سطح مقطع لوله بیش از 20 درصد باشد

اگر دو شرط بالا صادق نباشد نمی توان از Long pipeline  استفاده کرد و انتخاب بعدی استفاده از مدل Pressure vessel خواهد بود اما چه نکاتی باید در استفاده از این مدل باید مد نظر قرار گیرد:

1- باید جرم موجود در مخزن طوری تعیین شود که در مدت زمان تخلیه موجود نه تنها تمام نشود بلکه تغییرات چشم‌گیری نداشته باشد.

2- باید دبی تخلیه از روزنه در طول تخلیه ثابت بماند.

حال این سئوال پیش می آید که این مورد را چگونه می توانیم چک کنیم؟

دوره رایگان آموزش نرم افزار PHAST

ترفندهای مدلسازی پیامد حوادث مربوط به خطوط لوله با نرم افزار PHAST

برای مدل‌سازی حوادث مربوط به خطوط لوله در نرم افزار فست ترفندهای وجود دارد در این پست من دکتر پروینی می خواهم این ترفندها را با شما بررسی کنم. لطفا اگر شما هم در کار با خطوط لوله در فست تجربه یا اشکالی دارید با ذکر آنها در بخش نظرات در این بحث شرکت کنید.

ترفند اول

الف- شرایط استفاده از مدل Long pipeline در نرم افزار فست چیست؟

ب- اگر بخواهیم یک روزنه روی خط تعریف کنیم چه کنیم؟

کتاب آموزش کاربردی نرم‌افزار PHAST

بدون امتیاز 0 رای
200,000 تومان400,000 تومان

بازدیدها: 1508

67
200,000 تومان400,000 تومان
آموزش ریسک خط لوله با کنت
دوره رایگان آموزش نرم افزار PHAST

ترفند دوم

چگونه طول یک خط لوله رسم شده را در نرم‌افزار PHAST افزایش یا کاهش دهیم؟

ممکن است ما در مدلسازی یک خط لوله لازم باشد طول خط لوله را کاهش یا افزایش دهیم بدون آنکه خط لوله را از اول تعریف کنیم چگونه می توانیم این کار را بکنیم. این کار در زمان ما بسیار صرفه جویی ایجاد می کند.

 

نکته اول

در مدلسازی نشتی از لوله آیا جهت خروج ماده از روزنه ( افقی بودن یا عمودی بودن تخلیه) در نرخ تخلیه (دبی تخلیه kg/s) تاثیر دارد؟

پاسخ:

خیر

نکته دوم

یک خط لوله 10 کیلومتری در نظر بگیرید که در کیلومتر پنجم آن یک سوراخ ایجاد شده است اگر یک بار با همین طول و شرایط مساله را حل کنیم و بار دیگر خط لوله را از سمت بالادست (شروع جریان) 20 کیلومتر افزایش دهیم آیا جواب های مساله تغییر نشان خواهد داد؟ کدام پارامترها تغییر خواهد کرد؟

در صورت افزایش طول خط از آنجا که افت فشار ایجاد خواهد شد و ممکن است فشار تعریف شده، قطر و دبی با هم همخوانی نداشته باشند مساله حتی ممکن است به جواب نرسد در صورتی که به جواب برسد هم جواب ها روند کاهشی خواهند داشت.

نکته سوم

نرم‌افزار PHAST برای مدلسازی حوادث مرتبط به خطوط لوله طویل از کدام سناریوی نشت استفاده می کند؟

الف- نشتی ثابت (Leak)

ب- نشت متغیر با زمان (TV)

ج- گسست ناگهانی

د- هیچ‌کدام

پاسخ صحیح گزینه ب می‌باشد.

نکته چهارم

در نرم افزار PHAST، با توجه به اینکه در بررسی یک خط لوله چند صد کیلومتری نتایج حوادث روی نقشه (GIS) به دلیل مقیاس پايين تر آنها در مقابل مقایس خط لوله، قابل نشان دادن نیست، چه باید کرد؟

پاسخ:

اول باید لوله را تقسیم بندی کنیم و بعد در یک نقطه نمونه در هر قسمت با مشخصات خط لوله و شرایط عملیاتی مدلسازی کنیم و نتایج را به کل آن قسمت تعمیم بدهیم ولی سئوال اینجاست که خط لوله را بر چه اساسی تقسیم بندی کنیم؟

یک خط طویل را معمولا بین دو ایستگاه پمپاژ می توانیم یک قسمت در نظر بگیرم یا یک خط را تا زمانی که مشخصات خط اعم از قطر آن تغییر نکرده باشد یا اتصالاتی به آن اضافه نشده باشد یا زانویی نداشته باشد و یا شرایط سیال داخل آن دستخوش تغییرات قابل توجه نشده باشد لازم نیست تقسیم بندی کنیم.

لازم به ذکر است بعد از آن که برای هر قسمت مدلسازی انجام شد و نتایج مثلا حریم ایمن مشخص شد می توانیم با نرم افزارهای گرافیکی یا نرم افزارهایی چون ArcGIS نقشه حریم ایمن را برای کل خط لوله در مقیاس واقعی ترسیم کنیم.

نکته پنجم

سناریوی نشتی در دو خط لوله یکی 200 متری و دیگری 400 متری در نقطه ای با فاصله 150 متر از بالادست لوله را در نرم افزار PHAST در نظر بگیرید آیا ابعاد پیامدهای این دو لوله در فاصله 150 متری بالادست یکی خواهد بود چرا؟
همه شرایط بالادست لوله ها (نقطه آغاز) اعم از دبی, فشار و قطر یکسان است.

پاسخ: طول لوله موجب ایجاد افت فشار است ضمنا هر چه طول لوله بیشتر باشد ماده بیشتری داخل آن قرار دارد پس پیامدها یکسان نخواهد بود.

 

نکته ششم

برای استفاده از مدل خط لوله طویل یا Long pipeline در مدلسازی نشتی خط لوله در نرم افزار PHAST، حداقل نسبت قطر سوراخ به قطر خطر لوله باید چقدر باشد ؟ 

الف– 0.2

ب- 1

ج- 0.44

د- 0.5

ج صحیح است

بسته آموزشی ارزیابی ریسک خط لوله (Kent Model)

بدون امتیاز 0 رای
2,000,000 تومان

روش‌های متداولی چون HAZOP، HAZID، QRA، PRA و… برای ارزیابی ریسک خطوط لوله وجود دارد اما یکی از روش‌های کامل و منحصربه‌ فرد ارزیابی ریسک که به‌طور ویژه برای خطوط لوله انتقال تهیه‌شده مدل Kent است. در این بسته آموزشی 7 ساعته با جزئیات این تکنیک آشنا می‌شوید و آنرا گام به گام روی یک مساله واقعی پیاده می کنید.

4
2,000,000 تومان
کارگاه آنلاین phast
36%
تخفیف

کارگاه آموزش آنلاین نرم افزار PHAST

بدون امتیاز 0 رای
450,000 تومان

بازدیدها: 1168

46
450,000 تومان

کتاب آموزش کاربردی نرم‌افزار PHAST

بدون امتیاز 0 رای
200,000 تومان400,000 تومان

بازدیدها: 1508

67
200,000 تومان400,000 تومان

مهندسی ایمنی فرایند (فرصت‌ها و چالش‌ها)

بدون امتیاز 0 رای
300,000 تومان

بازدیدها: 889

13
300,000 تومان
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید